Správne vyrobená a získaná koža je skutočne udržateľným materiálom. Koža je väčšinou vedľajším produktom, ktorý je závislý od mäsového a mliečneho priemyslu. Premena na kožené výrobky je najlepším využitím pre tieto kože. Kožiarsky priemysel vytvára produkt, ktorý je prírodný a zároveň má dlhú životnosť – koža je jedinečná svojou schopnosťou spájať krásu, pohodlie a praktickosť. Vzhľadom na širokú škálu surovín s rôznymi vlastnosťami a množstvom procesov vyvinutých priebehom času, výroba kože je veľmi všestranná. Výrobcovia kože môžu vyrábať kvalitnú kožu s rôznorodými vlastnosťami a vzhľadom.

 

ZNÍŽENIE ODPADU 

Koža je prírodný vedľajší produkt. Moderná výroba kože každoročne recykluje viac ako 270 miliónov hovädzích koží. Tie sú vedľajším produktom potravinárskeho priemyslu a bez schopnosti kožiarskeho priemyslu premeniť ich na kvalitné kožené výrobky by viac ako 7 miliónov ton putovalo na skládku s obrovským environmentálnym a biologickým dopadom. Koža je prínosom pre dlhodobo udržateľnú spoločnosť, ktorá potrebuje spotrebovať všetkého menej, použiť jednu vec viackrát a zrecyklovať všetko. 

 

DLHÁ ŽIVOTNOSŤ 

Kvalitná koža starne pomaly a vydrží dlho. Dobre spracovaná koža vydrží dlho a na rozdiel od väčšiny umelých alebo syntetických materiálov sa vekom zlepšuje, pričom získava hĺbku patiny a vzor či črtu používania, ktoré sú individuálne pre každého jednotlivca – podobne ako obľúbený pár jeansov. Ak vedome hľadáme spôsoby, ako znížiť spotrebu, koža sa na to veľmi hodí. Úplne tu sedí slogan „kupuj menej, kupuj lepšie“. Investícia do kvalitných kožených výrobkov je investíciou do budúcnosti.

 

OPRAVITEĽNÁ 

Koža sa ľahko opravuje a udržiava. Cesta k trvalej udržateľnosti sa začína výrobkami, ktoré je možné opraviť, aby sa dlho používali. Koža potrebuje veľmi málo na celoživotnú údržbu a tú je možné ľahko robiť aj doma. Nie je potrebné ju prať, sušiť. Taktiež dnes čoraz častejšie vidíme šikovných remeselníkov, ktorí ponúkajú opravu kože a služby spojené s jej starostlivosťou a udržateľnosťou.

 

RECYKLOVATEĽNÁ 

Koža a kožené výrobky sa dajú recyklovať. Kožené zvyšky z výrobného procesu sa dajú znovu použiť ako výplň (napríklad do boxerských vriec) alebo sa môžu skombinovať s inými materiálmi na výrobu kompozitných produktov, ako je kožená vložka, ktorá sa používa na vyplnenie špičky a päty obuvi. Kožu ku konci životnosti možno zbrúsiť a použiť aj iným spôsobom. Na samom konci svojej životnosti sa koža biologicky rozloží, v závislosti od jej typu za 10 až 50 rokov. Dnes vidíme, ako sa pravá koža aktívne začleňuje do obkladových častí stien. Navyše spoločnosť stále viac recykluje kožené časti obuvi a iných kožených výrobkov.

 

VŠESTRANNÁ 

Koža má mnoho rozmanitých použití. Zruční kožený výrobcovia kože, berú základnú surovinu a premieňajú ju na množstvo rôznych „druhov spracovania kože“ s rôznymi kvalitami a výhodami. Koža môže byť navrhnutá tak, aby bola dostatočne odolná na nábytku a zároveň dostatočne mäkká na pohodlnú obuv. Vyrobia sa z nej tie najkrajšie rukavice ku ženským šatám, no aj pracovné rukavice alebo oderuvzdorné motocyklové rukavice. Z kože sa robia tie najpružnejšie bundy a najpevnejšie vychádzkové topánky.

 

KOMFORTNÁ

Koža poskytuje prirodzený komfort. Koža má „priedušnosť“, ktorá umožňuje ľahšie regulovať telesnú teplotu, prirodzene absorbuje a zadržiava vlhkosť od pokožky, kým sa neodparí von. Koža sa tiež tvaruje podľa používania – či už ide o rukavice, topánky, koženú bundu alebo peňaženku, ktorá sa rokmi nosenia v zadnom vrecku, prispôsobí svojmu nositeľovi pre najpohodlnejšie použitie.

 

KRÁSNA

Koža je prirodzene krásna. Koža má prirodzenú krásu, ktorá sa na rozdiel od mnohých ostatných materiálov s vekom zlepšuje. Aj keď je každá koža iná, výrobcovia kože pracujú na tom, aby vyzdvihli jej najlepšie vlastnosti, či už ide o úplne anilínový alebo „nahý“ vzhľad, s odbornou úpravou, ktorá spája odolnosť s jednoduchou starostlivosťou.

 

LUXUS

Detailné spracovanie kožených výrobkov dodávú luxus. Koža je už dlho súčasťou luxusného tovaru, od vytúžených kožených kabeliek až po obuv a oblečenie. Je charakteristická na dotyk a má kvalitu opotrebenia, ktorá sa nedá napodobniť, a preto sa často kombinuje s inými materiálmi, aby poskytla luxusnejší vzhľad veci, ktorá je inak vnímaná ako obyčajná. Koža, rovnako ako všetky prírodné materiály vytvára užívateľský zážitok, ktorý je emocionálnejší.

 

Toto sú hlavné výhody kože a kožených výrobkov z pravej kože. Naozaj kvalitne spracovaná koža má dlhú životnosť, veľmi pomaly sa ničí, čím prispieva k udržateľnosti, je ekologická, pretože je recyklovateľná a je iba vedľajším produktom potravinárskeho priemyslu. Kúpou kvalitných kožených výrobkov z pravej kože prispievate k ekologickému spôsobu života a šetríte životné prostredie, nakoľko by nevyužité kože zo zvierat museli byť spaľované, alebo zhromažďované na skládkach.

Pozrite si naše najpredávanejšie kožené výrobky zo 100% pravej hovädzej kože.

 

What Our Clients Say
23 hodnotení